The Little Red Riding Hood

Strona główna » The Little Red Riding Hood

2016-03-09

9 marca 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Syryni odbył się pierwszy rejonowy przegląd teatrów w języku angielskim. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. ‘The Little Red Riding Hood’. Natomiast uczniowie z szkoły gospodarzy przygotowali dwa przedstawienia: ‘Batman and the psychiatrist’ oraz ‘Mr Universe’. 

Poziom wszystkich przedstawień był bardzo wysoki, a sam przegląd był dla nas wszystkich okazją do poznania się bliżej, aktorów z obu szkół i przełamaniem pierwszych lodów przed wspólnym wyjazdem na III Żorski Międzyszkolny Konkurs Małych Form Teatralnych w Języku Angielskim, który odbył się 10 marca 2016. W nagrodę za trud włożony w przygotowanie przedstawień Szkoła Języków Obcych PASCAL CONNECT ufundowała uczniom obu szkół lekcję z native speakerami z Irlandii oraz Wielkiej Brytanii.

10 marca 2016r. odbyła się III edycja Żorskiego Międzyszkolnego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach w Obcych i tak jak w ubiegłym roku gospodarzem wydarzenia był Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu, 13 zespołów teatralnych ze szkół z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Syryni i Żor. Po zakończeniu przeglądu występów uczestnicy Festiwalu mieli okazję wzbogacić swoje aktorskie umiejętności, dzięki warsztatom aktorskim, których temat dotyczył sposobów walki z tremą sceniczną, a także ekspresji scenicznej.

Najlepszą grupą teatralną w kategorii: szkoły gimnazjalne, została grupa z naszej szkoły. Ponadto jury wyróżniło i nagrodziło również dwóch naszych aktorów: Rafała Biczysko za swobodę sceniczną oraz Beatę Sowa za najlepszą rolę damską.

Wszystkim aktorom gratulujemy i mamy nadzieję na dalsze sukcesy sceniczno-językowe.

drukuj
« powrót
Do góry