Erasmus + wyjazd do Grecji

Strona główna » Erasmus + wyjazd do Grecji

2022-04-10

W dniach 03 – 08.04.2022 miał miejsce kolejny wyjazd w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży programu Erasmus + tym razem do Grecji. W podobnym składzie, lecz w nieco innej kolejności poszczególne grupy dotarły do Aten. Część młodzieży miała możliwość spędzenia nocy w stolicy Grecji, by następnego dnia dołączyć do pozostałych i wraz z grupą hiszpańską udać się do miejscowości Lechaina.

Podobnie jak to miało miejsce w Hiszpanii, podczas pierwszego spotkania został przedstawiony szczegółowy plan aktywności na cały czas pobytu. Odbyły się zajęcia integracyjne, młodzież rozdzielono na międzynarodowe grupy, realizujące poszczególne zadania. Tego dnia cała grupa polska i hiszpańska zostały zaznajomione z instrukcją zachowania na wypadek trzęsień ziemi, które rzeczywiście od czasu do czasu nawiedzają okolicę.

Wyjazdy, gry terenowe, zwiedzanie ruin starożytnej Grecji, jazda konna, łucznictwo – oto jedne z wielu atrakcji, które przygotowała dla nas ekipa z Grecji. Większość aktywności poprzedzonych zostało informacjami na temat bezpieczeństwa.

Oczywiście nie można nie wspomnieć o pogodzie, która dopisała w czasie całego pobytu :)

O słynnej gościnności Greków przekonali się nasi uczniowie, którzy pozostawali pod opieką rodzin w godzinach późno popołudniowych.

Pobyt w Grecji zaowocował pogłębieniem się relacji między uczestnikami, co dało się zaobserwować u niektórych uczniów, zwłaszcza podczas pożegnania.

Z niecierpliwością oczekujemy na przyjazd obu grup do naszej szkoły.

 

  
drukuj
« powrót
Do góry