Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Regionalizmu

Strona główna » Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Regionalizmu

2015-10-14

W dniu 14.10.2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i z okazji Dnia Regionalizmu. W tym dniu wszyscy nauczyciele wraz z Panią dyrektor Joanną Frydrych, wszyscy pracownicy szkoły, pracownicy administracji, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystej mszy świętej, a następnie na uroczystej akademii.

Program artystyczny na ten szczególny dla społeczności uczniowskiej dzień przygotowali uczniowie klas II a, b, c szkoły podstawowej oraz uczniowie klas II a i b gimnazjum.

Podczas akademii uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz złożyli życzenia wszystkim osobom związanym z edukacją. Podczas uroczystości Pani Dyrektor połączyła się przez Internet z ks. Konradem Kellerem i nadała mu honorowy tytuł Przyjaciela Szkoły. Ks. Keller był bardzo uradowany i zaszczycony nadanym tytułem.

W trakcie uroczystości wystąpiły również przedstawicielki samorządu uczniowskiego, składając życzenia Pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom, składając na ręce Pani Dyrektor ogromną laurkę wykonaną wspólnie przez wszystkich uczniów ZSO w Syryni.

Później uczniowie wystąpili w kilku zabawnych scenkach, pt:

"Złota rybka", "Kopciuszek", "Lekcja powtórzeniowa" oraz "Wywiadówka". W związku z tym, że w tym samym dniu obchodziliśmy również Dzień Regionalizmu przedstawione scenki zagrane zostały "po śląsku".

W trakcie akademii wystąpił również szkolny zespół wokalny.

Za przygotowanie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Regionalizmu odpowiedzialni byli następujący nauczyciele:

Urszula Grychnik, Elżbieta Hetmaniok, Urszula Słowińska, Roman Kaczor, Laura Kaczyna-Szczęch oraz Krzysztof Fulneczek.

drukuj
« powrót
Do góry